Stare śpiewki spotkania z tradycyjną pieśnią

Akademia Głosów Tradycji zaprasza na cykliczne spotkania z tradycyjną pieśnią – “Stare śpiewki”.

Pierwsze spotkanie odbyło się w poniedziałek 03.04.2023 roku o godzinie 18:00. Kolejne spotkania będą się odbywały co dwa tygodnie, w poniedziałki, w godzinach 18:00 – 20:00.

Kolejne spotkanie odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 18:00, następne 8 maja.

Na spotkania zapraszamy każdego, kto poprzez śpiew chciałby się zbliżyć do swojej historii, poznać pieśni własnych przodkiń i przodków, kto już śpiewał lub jeszcze nie, pieśni głosem, jaki dała nam natura. Będziemy rozgrzewać, ośmielać i oswajać się z naszymi głosami aż poczujemy radość i moc ze wspólnego śpiewania. Opowiemy o tradycjach, obrzędach i symbolice ukrytej w pieśniach.
W kwietniu, na podstawie tradycyjnych pieśni z różnych regionów Polski, przygotujemy dla Was repertuar wiosenny. Wspólnie zaśpiewamy o kwiatach, ptakach, pieśni miłosne i liryczne, a także jedną kaszubską.
Porozmawiamy o technikach śpiewu, ćwiczeniach oddechowych i innych, które rozluźniają i sprawiają, że śpiewanie staje się dla nas przyjemnością.

Spotkanie poprowadzą:
Olga Krasoń i Joanna Gostkowska

Na spotkania zapraszamy do Towarzystwa Miłośników Gdyni ul.Władysława IV 51. Spotkania są nieodpłatne. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt na adres glosytradycji@gmail.com.

Serdecznie zapraszamy.

Przeczytaj również

Najnowsze