Stare śpiewki cykliczne spotkania z pieśnią tradycyjną 05.06.2023

Akademia Głosów Tradycji zaprasza na Stare śpiewki, cykliczne spotkania z pieśnią tradycyjną. Najbliższe spotkanie w poniedziałek, 5 czerwca o godzinie 18:00.

Zapraszamy wszystkich, którzy poprzez śpiew chcieliby zbliżyć się do swojej historii, poznać pieśni własnych przodkiń i przodków, kto już śpiewał lub jeszcze nie, pieśni głosem, jaki dała nam natura. Będziemy rozgrzewać, ośmielać i oswajać się z naszymi głosami aż poczujemy radość i moc ze wspólnego śpiewania. Opowiemy o tradycjach, obrzędach i symbolice ukrytej w pieśniach.
W czerwcu, na podstawie pieśni tradycyjnych z różnych regionów Polski, przygotujemy dla Was repertuar letni. Będzie pieśń sobótkowa i miłosna a z racji dnia dziecka zabawa ludowa z Suwalszczyzny. Zaczniemy od krótkiej rozgrzewki narządów mowy i rezonatorów. Porozmawiamy o technikach śpiewu, ćwiczeniach oddechowych i innych, które rozluźniają i sprawiają, że śpiewanie staje się dla nas przyjemnością.

Spotkanie odbędzie się 5 czerwca 2023 roku o godzinie 18:00 w siedzibie Towarzystwa Miłośników Gdyni ul.Władysława IV 51.

Poprowadzące:
Olga Krasoń, Magdalena Śmierzchalska oraz Kasia Zajączkowska.

Spotkania są nieodpłatne. Dobrze jest mieć ze sobą wodę.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie na adres:
glosytradycji@gmail.com
Zapraszamy serdecznie!!!

Przeczytaj również

Najnowsze