Zapraszamy na Rodzanice do Teatru Gdynia Główna

Niedziela, 3 grudnia godzina 18:00, Akademia Głosów Tradycji i Teatr Gdynia Główna zapraszają na spektakl Rodzanice na motywach “Kraboszek” Barbary Piórkowskiej.

W spektaklu Rodzanice na pierwszym planie jest 𝗞𝗢𝗕𝗜𝗘𝗧𝗔 i jej życie wypełnione powinnościami, wdrukowaną od pokoleń świadomością o jej społecznej roli. Co musi się wydarzyć w jej życiu, by zaczęła zastanawiać się nad zmianą? Czy spotkanie głównej bohaterki z pramatką i zajrzenie w oczy Rzece odmieni życie przyszłych pokoleń kobiet? Czy zerwą one z odwieczną tradycją „wekowania ogórków”?

To emocjonalna historia zmiany kobiecego losu i próby utkania nowej makatki życia głównej bohaterki. Spektakl prowadzony jest w atmosferze czułości, słowiańskich wierzeń i świata przyrody przeplatającego się z ciężką do udźwignięcia codziennością. Historia oprawiona jest ludowymi pieśniami w wykonaniu śpiewaczek Akademii Głosów Tradycji.

Pieśni wykorzystane w spektaklu pozyskane zostały z różnych źródeł m.in. ze zbiorów fonograficznych Instytutu Sztuki PAN, archiwalnych nagrań m.in. Polskiego Radia, Śpiewnika Pelplińskiego oraz z przekazu ustnego- bezpośrednio od śpiewaczek i śpiewaków ludowych ze wsi, z różnych regionów Polski.

𝗚𝗥𝗔𝗠𝗬:
03 grudnia (niedziela), godz. 18:00 / 60 min.

𝗦𝗰𝗲𝗻𝗮𝗿𝗶𝘂𝘀𝘇 𝗶 𝗿𝗲𝘇̇𝘆𝘀𝗲𝗿𝗶𝗮: Ewa Ignaczak
𝗔𝘀𝘆𝘀𝘁𝗲𝗻𝘁𝗸𝗮 𝗿𝗲𝘇̇𝘆𝘀𝗲𝗿𝗸𝗶: Ida Bocian
𝗢𝗯𝘀𝗮𝗱𝗮: Anna Bochnak – Fryc, Joanna Gostkowska, Olga Krasoń, Magdalena Lesiecka, Agnieszka Rusakiewicz, Magdalena Śmierzchalska, Katarzyna Zajączkowska

Bilety można nabyć przez Internet: https://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/ lub dokonując rezerwacji pod nr tel. 600 306 634.

Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Kartę Mieszkańca oraz Kartę do Kultury. Bilety ze zniżką można rezerwować pod nr tel. 600 306 634

Przeczytaj również

Najnowsze